آنچه در مورد جدیدترین نرم افزارهای iPhone و Android می دانید


با کاهش بیماری همه گیر در سراسر کشور ، در نحوه کار و زندگی ما چیزهای زیادی تغییر کرده است. برخی از ما اکنون قصد داریم به دفتر برگردیم ، در حالی که دیگران به کار خود در خانه ادامه می دهند. بسیاری از ما هر دو را انجام خواهیم داد.

نرم افزار موجود در تلفن های ما ، که مهمترین ابزار ما در همه گیری است ، برای این واقعیت جدید نیز در حال پیشرفت است. این تغییرات توسط اپل و گوگل ارائه شده است که اخیراً از جدیدترین نرم افزار تلفنی خود که برای این دوره تسریع شده از راه دور ترکیبی Covid طراحی شده است ، رونمایی کردند.

این هفته اپل از iOS 15 ، سیستم عامل بعدی آیفون خود رونمایی کرد. این نرم افزار ابزارهای جدیدی را برای مشخص کردن مرزهای ترکیبی به صاحبان دستگاه می دهد ، مانند پیام وضعیتی که دیگران را به شما اطلاع می دهد قبل از اینکه به شما پیامی ارسال کنند ، مشغول کار هستید. FaceTime ، نرم افزار کنفرانس ویدئویی اپل ، بیشترین گسترش خود را از زمان معرفی بیش از یک دهه پیش دارد. این سرویس سرانجام برای دستگاه های غیر اپل از جمله تلفن های اندرویدی باز خواهد بود و برای بهتر جلوه دادن و صدا دادن جلسات ویدئویی بهبود یافته است.

ماه گذشته ، گوگل اندروید 12 ، آخرین سیستم عامل تلفن همراه خود را معرفی کرد. این شرکت بر ساده سازی طراحی نرم افزار خود تمرکز کرده است تا به مردم کمک کند کار را با کارآیی بیشتری انجام دهند ، از جمله منوی میانبر برای دستیابی سریعتر به ابزارهای مورد علاقه خود.

برای کارولینای میلانزی ، تحلیلگر فناوری مصرف کننده برای Creative Strategies ، تغییرات در iOS 15 و Android 12 – به ویژه ابزار مرزهای دیجیتال اپل – نشانگر نحوه تغییر دوباره زندگی و کار ما است ، زیرا سعی می کنیم همه گیری را پشت سر بگذاریم.

وی گفت: “این هشدار كمی كه مردم نمی خواهند مزاحم آنها شوند واقعاً مهم خواهد بود.” “ممکن است آخر هفته پیام خود را آماده کنید ، اما Send را تا صبح روز دوشنبه فشار ندهید تا افراد دیگر را مجبور نکنید آخر هفته کار کنند. فشار را از بین می برد. “

اپل و گوگل مرا از نکات جالب توجه در سیستم عامل های جدید تلفن همراه خود ، که شامل کنترل های جدید حریم خصوصی و پیشرفت دوربین نیز هستند ، مورد توجه قرار داده اند. هر دو سیستم در پاییز امسال عرضه می شوند.

آنچه در اینجا باید بدانید اینجاست.

بیشتر سالهای گذشته که در خانه نشسته ایم ، بسیاری از ما در مقابل جلسات اصلاح چسبیده به صفحه نمایش تلفن خود ، صحبت در مکالمات تصویری و ارسال پیام کوتاه به اقوام خود باقی مانده ایم. برای برخی ، تمرکز روی یک کار واحد غیرممکن احساس می شد.

در پاسخ ، نرم افزار جدید اپل ابزاری را در اختیار دارندگان آیفون قرار می دهد تا عوامل حواس پرتی را به حداقل برسانند ، در حالی که گوگل دکمه هایی را برای کمک به افراد در تکمیل کارها با تلفن به تلفن اضافه کرده است.

ویژگی جدید اپل را به نام Focus در نظر بگیرید. می توان از Focus برای تعیین خطوط تقسیم برای قسمت های مختلف روز استفاده کرد. می توانید روز خود را به دسته هایی مانند زندگی شخصی ، کار و خواب تقسیم کنید. سپس ، برای هر یک از آنها ، تصمیم می گیرید که چه افراد و برنامه هایی می توانند اعلان ها را در تلفن شما فعال کنند.

در حین کار ، می توانید تلفن را طوری تنظیم کنید که فقط پیام های رئیس خود را به عنوان اعلان نشان دهد. اعلان های باقیمانده بی صدا می شوند. اگر می خواهید روی حریم خصوصی خود متمرکز باشید ، فقط می توانید اعلان های خانواده و دوستان را مجاز کنید. همچنین می توانید تلفن را طوری تنظیم کنید که من را اذیت نکند و یک پیام وضعیت مانند “Deadline” یا “Cinema” داشته باشید. افرادی که سعی در ارسال پیام به شما دارند این شرایط را مشاهده می کنند و ممکن است بعداً به فکر ارسال پیام برای شما باشند.

تغییرات گوگل بیشتر لوازم آرایشی است. این کنترل ها را مجدداً در اندروید طراحی کرد تا شامل دکمه های مستطیلی بزرگ برای دسترسی آسان به ویژگی هایی مانند چراغ قوه ، تنظیمات اینترنت و ضبط کننده صدا باشد.

ویدئو کنفرانس به یک محیط ارتباطی فراگیر برای جلسات اداری ، کلاسهای شاد و جلسات یوگا تبدیل شده است. FaceTime اپل اکنون با یک ویژگی اساسی بیشتر و قابلیت کار با دستگاه های غیر اپل ، یک بازسازی اساسی انجام داده است. این تغییرات آن را در یک سطح با بزرگنمایی ، برنامه شماره یک کنفرانس ویدیویی قرار می دهد.

برای اولین بار با iOS 15 ، FaceTime از طریق یک مرورگر اینترنت قابل دسترسی است. این بدان معناست که کاربران اندروید و ویندوز می توانند از مرورگرهای خود برای گفتگوی ویدیویی با کاربران آیفون در یک جلسه FaceTime با کلیک روی پیوند استفاده کنند.

اما قابل توجه ترین ویژگی های جدید FaceTime در انحصار کاربران اپل باقی مانده است. SharePlay به دارندگان آیفون اجازه می دهد تا هنگام مکالمه با FaceTime از یک برنامه با هم استفاده کنند. اگر فیلمی را پخش جریانی کنید و دکمه SharePlay را فشار دهید ، طرف تماس می تواند همزمان فیلم را پخش کند. اگر یک کاربر اندروید در تماس FaceTime باشد ، ویژگی SharePlay به هیچ وجه کار نمی کند.

سالهاست که اپل و گوگل با هم رقابت می کنند و دوربین های تلفنی را ارائه می دهند که عکس های عالی می دهند. اما نرم افزار دوربین اپل از نرم افزار مجهز به هوش مصنوعی گوگل عقب است. در iOS 15 ، اپل در حال بهبود مراحل نرم افزار دوربین است.

با استفاده از آنچه اپل Live Live می نامد ، به زودی کاربران آیفون می توانند کارهای بیشتری را در زمینه عملکرد دوربین به عنوان اسکنر اسناد انجام دهند. به عنوان مثال اگر روی عکس رسید در رستوران کلیک کرده اید ، می توانید با استفاده از Live Text بر روی شماره تلفن عکس ضربه بزنید تا با رستوران تماس بگیرید. یا اگر دوربین را به سمت برچسب ردیابی نشان می دهید ، می توانید روی شماره ردیابی ضربه بزنید تا بسته سریعاً ردیابی شود – نیازی به تایپ نیست.

دارندگان دستگاه های اپل بعداً می توانند با جستجوی کلمات کلیدی ، این نوع تصاویر را بازیابی کنند. بنابراین ، اگر از یک دستورالعمل دست نویس عکس گرفته اید ، می توانید آلبوم عکس خود را باز کرده و نام دستور را برای جستجوی تصویر وارد کنید. در این مرحله می توانید یادداشت های خط خورده را از دستور دست نویس به متن تبدیل کرده و به یک دفترچه یادداشت دیجیتال منتقل کنید.

این فناوری به عنوان تشخیص تصویر نوری همراه با برخی از هوش مصنوعی شناخته می شود. برنامه عکس اندروید حدود چهار سال است که دارای ویژگی مشابه Lens است.

طی چند سال گذشته ، اپل موج هایی از ابزارهای حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان را ایجاد کرده است ، از جمله دکمه ای که به دارندگان آیفون اجازه می دهد تا از برنامه ها بخواهند فعالیت های خود را به عنوان بازرگان ردیابی و به اشتراک نگذارند.

گوگل ، که درآمدش به میزان زیادی به تبلیغات دیجیتال متکی است ، با چنین هشداری پاسخ نداده است تا مردم به راحتی از ردیابی دست بکشند. اما اندروید 12 به مردم شفافیت بیشتری در داده هایی که برنامه ها جمع آوری می کنند ، می دهد و کنترل های جدیدی را برای محدود کردن دسترسی برنامه به داده ها فراهم می کند.

ابزاری که Google آن را داشبورد حریم خصوصی می خواند ، برنامه ای از برنامه ها را نشان می دهد که در طول روز به قسمت های مختلف تلفن دسترسی دارند. ممکن است نشان دهد که یک برنامه رسانه اجتماعی در ساعت 13:00 از دوربین شما استراق سمع کرده است و برنامه آب و هوا در ساعت 3:00 از مکان شما استفاده می کند.

گوگل برای جلوگیری از دسترسی برنامه به میکروفون و دوربین گوشی ، برخی دکمه ها مانند کلیدهای کشتن را نیز اضافه کرده است. این می تواند در شرایط حساس مانند زمانی که به پزشک مراجعه می کنید و می خواهید مطمئن شوید که برنامه مکالمه را گوش نمی دهد ، مفید است.

اپل همچنین در این هفته گفت که کنترل های حریم خصوصی بیشتری برای آیفون وارد می شود ، از جمله گزارش به اصطلاح حریم خصوصی برنامه که مانند داشبورد حریم خصوصی گوگل کار می کند. علاوه بر افشای داده هایی که توسط هر برنامه مورد استفاده قرار می گیرد ، گزارش حریم خصوصی دامنه ها یا آدرس های وب را که برنامه ها به آنها پیوند دارند نشان می دهد. این می تواند به شما ایده ای بدهد که یک برنامه کاربردی هنگام استفاده از داده ها با چه شرکت هایی به اشتراک می گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *