5 نکته برای مدیریت iPhone شما


ماه گذشته ، اپل به روزرسانی سیستم عامل iOS 14.5 خود را منتشر کرد که به کاربران امکان کنترل بیشتر اطلاعات شخصی آنها را می دهد. اما اگر می خواهید کنترل بیشتری بر روی iPhone داشته باشید خودم، شما همچنین گزینه هایی دارید. آیا می خواهید دسترسی به برنامه های مورد علاقه خود آسان داشته باشید ، دوستان را در Messages علامت گذاری کنید یا مرورگر مورد نظر خود را برای باز کردن پیوندها تنظیم کنید؟ شما می توانید همه اینها و خیلی کارهای دیگر را انجام دهید.

در اینجا چند نکته سریع برای بهبود تجربه آیفون آورده شده است. ستون Tech Tip برای هفته آینده نکات مفیدی را برای افراد معتبر Android جمع آوری می کند.

مرکز کنترل – این پانل مفید با تنظیماتی که اغلب به آن انگشتان اشاره می شود – اولین بار در سال 2013 ظاهر شد و هنگامی که اپل به کاربران اجازه داد دکمه های مورد علاقه خود را اضافه کنند چند سال بعد کاربرد بیشتری پیدا کرد. اگر برای افزودن ویژگی ها و عملکردهایی که بیشتر از همه با مرکز کنترل خود کار نکرده اید ، فقط نماد تنظیمات را در صفحه اصلی باز کنید ، به پایین به مرکز کنترل بروید و روی آن ضربه بزنید.

اعتبار …سیب

از لیست موجود در صفحه بعد ، نمادهای برنامه ها و تنظیماتی را که می خواهید در مرکز کنترل خود زندگی کنید ، انتخاب کنید. در حالی که ابزارهایی مانند چراغ قوه معمولاً به صورت پیش فرض وجود دارند ، شما می توانید مواردی را که هرگز استفاده نمی کنید حذف کرده و برای برنامه های مورد نظر خود مانند ذره بین ، اسکنر کد QR یا حتی ویژگی تشخیص موسیقی Shazam آیکون اضافه کنید. برای تنظیم مجدد نمادها روی صفحه ، قبل از بستن برنامه تنظیمات ، آنها را به لیست بالا و پایین بکشید.

آیا اگر راه دیگری برای تعامل با دستگاه خود ، همراه با کشیدن صفحه و دستورات صوتی داشته باشید ، عالی نخواهد بود؟ اگر حداقل آیفون 8 با iOS 14 یا بالاتر دارید ، می توانید با استفاده از ویژگی backspace ، آیفون خود را هنگامی که سریع به پشت ضربه می زنید ، اقدام خاصی انجام دهد.

اعتبار …سیب

برای تنظیم آن ، تنظیمات را باز کنید ، قابلیت دستیابی را انتخاب کنید و سپس روی ضربه بزنید و به پایین لمس کنید و به عقب برگردید. پس از انتخاب Back Tap ، گزینه Double یا Triple Tap را انتخاب کرده و عملیاتی را در صفحه بعدی مانند باز کردن برنامه جستجوی Spotlight یا Control Center یا راه اندازی میانبری که با برنامه Apple Shortcuts تنظیم کرده اید ، انتخاب کنید. شما می توانید دو وظیفه جداگانه به توابع Double Tap و Triple Tap اختصاص دهید – و حتی اگر iPhone شما در یک مورد باشد ، Back Tap کار می کند.

از آیفون خسته شده اید که وقتی روی اتصال ضربه می زنید ، همیشه مرورگر Safari را به جای DuckDuckGo مورد علاقه خود باز می کنید یا هنگام انتخاب آدرس ایمیل از لیست مخاطب ، برنامه Apple Mail را به جای برنامه Gmail فعال می کنید؟ اگر iPhone شما از iOS 14 یا بالاتر استفاده می کند ، می توانید برنامه های مورد نظر خود را به عنوان برنامه های پیش فرض انتخاب کنید.

اعتبار …سیب

برای این اتفاق ، به سیری بگویید “تنظیمات Gmail” یا هر برنامه ای را که واقعاً می خواهید استفاده کنید ، باز کند. همچنین می توانید روی نماد تنظیمات در صفحه اصلی ضربه بزنید ، به نام برنامه بروید و آن را انتخاب کنید تا به تنظیمات آن دسترسی پیدا کنید. در صفحه بعدی روی برنامه مرورگر ایمیل پیش فرض یا پیش فرض ضربه بزنید و برنامه دلخواه خود را انتخاب کنید.

آیا می خواهید در گفتگوی گروهی به پیام خاصی پاسخ دهید یا در مکالمه گروهی توجه کسی را جلب کنید ، دقیقاً مانند آنچه در برخی از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی می توانید انجام دهید؟ شما می توانید هر دو را انجام دهید.

اعتبار …سیب

برای پاسخ به یک پیام خاص در چت فردی یا گروهی که همه از برنامه پیام ها استفاده می کنند ، انگشت خود را بر روی آن پیام فشار دهید تا منو ظاهر شود. پاسخ را انتخاب کنید ، پاسخ خود را وارد کنید و برای ارسال روی پیکان آبی ضربه بزنید. برای علامت گذاری کسی در مکالمه تا اعلانی دریافت کند ، نماد @ را در مقابل نام قرار دهید یا به سادگی نام را وارد کرده و هنگامی که در صفحه مخاطبین شما ظاهر می شود ، آن را انتخاب کنید.

دستیار صوتی سیری اپل که دهمین سالگرد تأسیس خود را در ماه اکتبر جشن می گیرد ، در سال های اخیر دانش و سودمندی خود را نسبت به Alexa و دستیار گوگل آمازون از دست داده است. برای تقویت قدرت سیری ، اپل مهارت های بیشتری به iOS 14 اضافه کرده است. و با iOS 14.5 ، اکنون صداهای متنوع تری را شامل می شود.

اعتبار …سیب

برای تغییر نحوه و زمان به صدا در آوردن Siri ، نماد تنظیمات را در صفحه اصلی باز کنید ، Siri & Search را انتخاب کنید و انتخاب خود را انجام دهید. همچنین می توانید مکالمات خود را بر روی صفحه با ضربه زدن روی Siri Responses و روشن کردن Always Show Siri Titles و Always Show Speech انتخاب کنید تا مطمئن شوید نگاه کن حرف آخر هم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *