Apple AirTag Review: ردیاب متوسطی با فناوری نسل بعدی


از خارج ، AirTag جدید اپل مانند یک محصول هومر به نظر می رسد که همه ما قبلاً دیده ایم. این یک دستگاه ردیابی به شکل دیسک است که می تواند به مواردی مانند کلیدهای خانه متصل شود تا به شما در یافتن آنها کمک کند.

اما در داخل ، داستان بسیار جالبتر می شود.

AirTag که هفته گذشته اپل از آن رونمایی کرد ، یکی از اولین لوازم الکترونیکی مصرفی است که از فناوری بی سیم جدید ، فوق باند پهن پشتیبانی می کند ، که به شما امکان می دهد نزدیکی دقیق بین اشیا را تشخیص دهید. با استفاده از دسترسی باند پهن فوق العاده ، اگر AirTag یک اینچ یا چند ده متر فاصله داشته باشد ، آیفون شما می تواند حس کند. آنقدر دقیق است که برنامه آن حتی پیکان را نشان می دهد که شما را در جهت AirTag نشان می دهد.

این به مراتب بهتر از سایر ردیاب هایی است که به بلوتوث متکی هستند ، یک فناوری بی سیم قدیمی که فقط می تواند نزدیکی یک مورد را حدس بزند. (در مورد چگونگی عملکرد بعداً بیشتر اطلاعاتی کسب کنید)

استفاده از نوار باند پهن فوق العاده برای یافتن موارد گمشده فقط یکی از اولین نمونه هایی است که فناوری می تواند انجام دهد. با توجه به توانایی دقیق دقیق انتقال سریع داده ها بین دستگاه ها ، محدوده پهنای باند گسترده می تواند به استاندارد بی سیم بعدی تبدیل شود که بلوتوث را به ارث می برد. این می تواند منجر به ایجاد هدفون بی سیم بهتر ، صفحه کلید ، کنترلرهای بازی ویدیویی شود – خودتان این را می گویید.

فردریک نابکی ، مدیر ارشد فناوری Spark Microsystems ، یک شرکت مستقر در مونترال که فناوری های فوق باند پهن برای ردیاب هایی مانند AirTag را توسعه می دهد ، گفت: “این نوک کوه یخ است.” “این داده های خود را خیلی سریع ارسال می کند.”

من AirTag 29 دلاری اپل را که جمعه جمعه منتشر می شود ، تقریباً یک هفته دیگر آزمایش کردم. من از ردیاب برای یافتن کلیدهای خانه ، پیدا کردن سگهایم و ردیابی کوله پشتی خود استفاده کردم. من همچنین آزمایشات مشابهی را با Tile ، ردیاب 25 دلاری که به بلوتوث متکی است و حدوداً هشت سال است ، انجام داده ام.

هفته گذشته ، Tile در جلسه استماع ضد انحصاری شکایت کرد که اپل محصول خود را کپی کرده در حالی که شرکت های کوچکتر را در معرض آسیب قرار داده است. از آزمایشاتی که با مقایسه AirTag و Tile انجام شد ، دریافتم که پهنای باند بسیار بهتر از بلوتوث برای یافتن موارد بهتر است. علاوه بر این ، AirTag نشان می دهد که اینترنت فوق باند پهن یک فناوری نسل بعدی است که باید از آن هیجان زده شود.

آنچه در اینجا باید بدانید اینجاست.

Ultrawideband بیش از 15 سال است که در حال توسعه است ، اما فقط در دو سال گذشته در تراشه های آیفون و سایر تلفن های هوشمند ساخته شده است.

هنگامی که از نوارهای بسیار پهن باند برای یافتن ردیاب استفاده می کنید ، مانند سونار کار می کند که اشیا under را در زیر آب تشخیص می دهد. شما یک پینگ به برچسب ارسال می کنید و آن را به تلفن خود برمی گردانید. از زمان لازم برای برگشت پینگ برای محاسبه فاصله بین دو جسم استفاده می شود.

اما وقتی از بلوتوث برای یافتن ردیاب استفاده می کنید ، تلفن شما در جستجوی آن سیگنال مداوم ساطع می کند. هرچه از ردیاب دورتر شوید ، سیگنال ضعیف می شود و هرچه به آن نزدیکتر شوید ، قویتر می شود. از این تکنیک برای بیان تقریباً فاصله شما با ردیاب استفاده می شود.

بنابراین دو فناوری بی سیم عمده در عمل به چه معنا هستند؟

این کاشی هم با آیفون و هم با تلفن های اندرویدی کار می کند و از فناوری بلوتوث برای یافتن موارد استفاده می کند. برنامه Tile را باز کنید ، موردی را انتخاب کنید و روی دکمه “پیدا کردن” کلیک کنید. برنامه کاشی را جستجو کرده و یک سیگنال اتصال ارسال می کند ، سپس باعث می شود که ردیاب یک ملودی را پخش کند. اگر اتصال سیگنال ضعیف باشد ، به شما می گوید تا زمانی که سیگنال قوی تر شود حرکت کنید.

اگر تلفن شما به دلیل خارج بودن از محدوده ، کاشی پیدا نمی کند ، می توانید آن را در “حالت گمشده” قرار دهید. ردیاب سایر دارندگان کاشی را که به برنامه Tile اجازه دسترسی به مکان خود را داده اند ، برای یافتن موارد گمشده دیگران جستجو خواهد کرد. اگر یک سامری با کاشی نزدیک کاشی شما باشد ، دستگاه آن شخص مکان خود را با شبکه کاشی به اشتراک می گذارد ، که نشان می دهد آخرین مورد در نقشه کجا دیده شده است.

AirTag اپل با آیفون های جدید و قدیمی کار می کند. دستگاه های جدید (آیفون 11 و سری 12) می توانند از قابلیت های مکان یاب دقیق شبکه های فوق پهن استفاده کنند. برای یافتن مورد ، برنامه Find My را باز کنید ، موردی را انتخاب کنید و روی Find ضربه بزنید. از آنجا ، برنامه با AirTag ارتباط برقرار می کند. این برنامه ترکیبی از داده های جمع آوری شده با دوربین تلفن ، حسگرها و یک تراشه فوق باند پهن است که شما را به سمت نشانگر هدایت می کند ، و با استفاده از یک فلش شما را به سمت خود نشان می دهد. آیفون های قدیمی با استفاده از روشی مشابه روش Tile می توانند AirTag ها را با بلوتوث ردیابی کنند.

مانند Tile ، وقتی AirTag از بین رفته و از محدوده تلفن شما خارج است ، می توانید آن را در حالت گمشده قرار داده و به سایر تلفن های اپل اجازه دهید AirTag را پیدا کنند تا به شما کمک کند آخرین مورد مورد نقشه را در کجا مشاهده کنید.

مزایای دسترسی فوق باند پهن را می توان در چندین آزمایش به راحتی مشاهده کرد.

برای یک آزمایش ، از همسرم خواستم تا چند AirTag و کاشی را در خانه خود پنهان کند و سپس چقدر طول کشید تا آنها را پیدا کنم.

در یک آزمایش ، او یک AirTag را که به کلید موتور سیکلت من متصل شده بود ، جایی در اتاق خواب ما پنهان کرد. برنامه Find My اپل با استفاده از یک فلش من را به سمت تشک هدایت کرد و من یک دکمه را فشار دادم تا برچسب صدا کند. بعد از گشت و گذار در میان روکش ها و تماشای زیر تخت ، یک AirTag را پیدا کردم که زیر تشک فرو رفته است. حدود 90 ثانیه طول کشید.

سپس مجبور شدم کاشی متصل به کلید خانه ام را پیدا کنم. برنامه Tile را باز کردم و روی دکمه Find کلیک کردم. این برنامه گفت که سیگنال ضعیف است و پیشنهاد می کند برای یافتن اتصال قوی تر به اطراف قدم بزنید. وقتی پایین می رفتم ، ملودی را روی کاشی شنیدم و برنامه گفت که سیگنال بلندتر می شود. کاشی را که در یک سبد در کمد گاراژ پنهان شده بود پیدا کردم. حدود یک دقیقه طول کشید.

سخت ترین آن AirTag بود که در یک کتاب پنهان شده بود. برنامه Apple Find My به قفسه صحیح اشاره داشت ، اما نمی توانست به من بگوید دقیقاً کدام کتاب روی برچسب است. بعد از بیرون آوردن چهار کتاب از قفسه و ورق زدن صفحات ، یک AirTag را در داخل یک کتاب آشپزی پیدا کردم. این به همسرم سه دقیقه لذت می برد.

به طور جداگانه ، برای بررسی نحوه کار ردیاب ها هنگامی که از تلفن من دور بودند ، من یک کاشی و AirTag را به یقه های دو سگم متصل کردم و وقتی همسرم آنها را طلاق داد ، برچسب ها را در حالت گمشده قرار دادم. در نزدیکی آن ، تلفنهای هوشمند در نهایت به من کمک کردند تا هر دو ردیاب را پیدا کنم تا به من نشان دهند که سگها در این محله کجا هستند.

اگرچه AirTag نمایشی چشمگیر از فناوری پهنای باند فوق العاده است ، اما آن را به بهترین ردیاب تبدیل نمی کند.

به دلیل سازگاری AirTag با محصولات اپل ، AirTag را به یکی از دارندگان آیفون می دهم. اما من به شخصی با تلفن اندروید یک کاشی می دهم.

AirTag نیز بسیار مناسب نیست. ای کاش آنها بالاتر بودند – در مقایسه با Tiles بسیار ساکت هستند – بنابراین تولید مثل صدا برای یافتن آنها بسیار مفید نبود. من همچنین دوست نداشتم که برای اکثر اهداف AirTag برای نگهداری ردیاب نیاز به خرید یک وسیله جانبی جداگانه مانند جاکلیدی دارد.

در مقابل ، کاشی در گوشه خود سوراخی دارد که به یک حلقه کلید یا سر زیپ دار متصل می شود. (قیمت 29 دلاری AirTag تحت الشعاع کلید چرمی اپل با قیمت 35 دلار قرار دارد).

هنوز هم ، باند پهن فوق العاده به AirTag یک مزیت بزرگ می بخشد – و حتی Tile نیز چنین تصوری دارد. CJ Prober ، مدیر عامل شرکت Tile ، هفته گذشته گفت که اپل از دسترسی شرکت خود به تراشه فوق پهن باند آیفون برای ایجاد ردیاب های خاص خود که با آن کار می کنند ، خودداری کرده است.

آقای پروبر در مصاحبه ای گفت: “آنها یک محصول رقابتی را روانه بازار کرده و از این فناوری استفاده می کنند که به وی امکان می دهد کارهایی را انجام دهد که محصول ما قادر به انجام آن نیست.” “ما واقعاً فکر می کنیم که رقابت باید عادلانه باشد. رقابت عادلانه منجر به نتایج بهتر مصرف کنندگان می شود. “

اپل در بیانیه ای اعلام کرد که برای محافظت از حریم خصوصی داده های مکان کاربران آیفون بسیار تلاش کرده است و افزود که رقابت را قبول می کند. در این ماه ، او اعلام کرد که به زودی طرحی را برای شرکتهای دیگر به منظور استفاده از فناوری فوق باند پهن در دستگاههای اپل راه اندازی خواهد کرد.

خوشحالم که منتظر این محصولات با استفاده از این فناوری بی سیم خالص هستم.

آقای نابکی گفت ، به دلیل کارایی بیشتر در انتقال داده ، پهنای باند پهن می تواند دستگاه های بی سیم آینده را بسیار بهتر کند. به عنوان نمونه ، او به هدفون های بی سیم اشاره کرد که فوراً به هم متصل می شوند ، از باتری بسیار کمی استفاده می کنند و به خوبی صدای سیم باتری هستند.

برای تلفن های موبایل خیلی جالبتر از پیدا کردن کلیدهای خانه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *