رابرت آلتمن ، سرکرده بازی های ویدیویی که از این رسوایی جان سالم به در برد ، در 73 سالگی درگذشت


علاوه بر خانم کارتر و پسرش ، از بازماندگان آقای آلتمن می توان به دختر جسیکا کارتر آلتمن ، خواننده و وکیل ، اشاره کرد. و دو خواهر ، سوزان و نانسی آلتمن.

پس از انصراف از امور بانکی و قانونی ، آقای آلتمن در سال 1999 به ZeniMax پیوست ، که در راکویل ، میشیگان مستقر بود ، و سپس با توسعه دهنده نرم افزار کریستوفر ویور از Bethesda Softworks مشارکت کرد تا زمان انصراف از تحصیل.

به عنوان شرکت مادر بتسدا ، ZeniMax برندهای دیگری را در اختیار گرفته است. هنگامی که نگرانی ها در مورد بازی های ویدئویی خشن ابراز شد ، او هیئت مشاوره شرکت را پر از مفاخر سیاسی ، از جمله رابرت ترامپ ، برادر کوچکتر رئیس جمهور جوان تر ، و تری مک آولیف ، رئیس سابق ملی دموکرات کرد.

برای شخصی که زندگی شغلی خود به خود داشت ، ممکن است تغییر موفقیت آمیز در حرفه آقای آلتمن به همان سرعتی که به نظر می رسد ، نبوده باشد. جیمز آلتمن به نقل از مشاور عمومی ZeniMax ، گریف لشر ، اظهار داشت كه پدرش چنان در كار خود اطمینان داشت كه از بازنویسی شكسپیر دریغ نمی ورزید ، زیرا اصرار داشت كه “می تواند بهبود یابد”.

آقای آلتمن که تقریباً به یک دهه وقف دفاع از خود اختصاص داده بود ، جاه طلبی های بیشتری را در زمینه بانکداری ، قانون شرکتی یا سیاست های سرمایه داری به وجود آورد.

وی در مصاحبه تلویزیونی چارلی رز در سال 1993 گفت: “تا زمانی که عکس شما در صفحه اول روزنامه واشنگتن پست قرار گیرد ، تا زمانی که شما را متهم و بسیاری از اتهامات دروغین را وارد کنید ، ارزیابی این مسئله بسیار دشوار است.”

جای تعجب نیست که وقتی او کار خود را تغییر داد ، یکی از بازی های ویدیویی شرکت او ، Fallout 3 ، بازیکنان را به یک ماجراجویی قرن 23 در ویرانه های یک فاجعه پس از فاجعه در واشنگتن دعوت کرد. با این حال ، پسرش گفت ، مورد علاقه او The Elder Scrolls V: Skyrim بود ، که به بازیکنان این فرصت را می دهد تا “زندگی دیگری ، دنیایی دیگر” داشته باشند و “هر شخصیتی را که تصور کنید بازی کنند”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *