5 نکته برای ابزارهای صوتی تلفن های هوشمند


یک دهه است که اپل Siri را مستقیماً در نرم افزار iPhone خود ادغام کرده و دستیار فعال شده صوتی را روشن کرده است. اما دستیار فقط یکی از ابزارهای صوتی در جعبه ابزار صوتی در حال رشد تلفن هوشمند شماست. دستگاه شما همچنین می تواند ضبط کننده دیجیتال ، دستگاه دیکته ، استودیوی تولید پادکست و موارد دیگر باشد. در اینجا نحوه انجام کارها با صحبت بیشتر و نوشتن کمتر آورده شده است.

شما احتمالاً قبلاً در مراحل راه اندازی تلفن خود ، با Siri ، دستیار Google برای Android (و iOS) یا Bixby سامسونگ خود را معرفی کرده اید. ممکن است قبلاً با درخواست گزارش وضعیت آب و هوا یا تنظیم زمان سنج آن را امتحان کرده باشید. اما بزرگترین چالش در استفاده از دستیار صوتی دانستن وظایف مختلفی است که نرم افزار می تواند از عهده آنها برآید و دستگاههایی که روی آنها کار می کند – که اکنون شامل تبلت ها ، بلندگوها ، مراکز خانه های هوشمند ، سیستم های اتومبیل و جعبه های جریان تلویزیون است.

برنامه های یادداشت برداری برای ضبط ایده های سریع بسیار مناسب هستند ، اما ضبط کلیپ صوتی حتی می تواند سریعتر باشد. دستیار شما حتی ممکن است برنامه را برای شما باز کند. همچنین می توانید برای بایگانی تاریخچه خانواده یا پروژه های مدرسه مصاحبه با بستگان را ضبط کنید.

برنامه ضبط تلفن دقیقاً مانند یک ضبط کننده فیزیکی کار می کند – برای شروع دکمه ضبط را فشار دهید و برای پایان جلسه مکث یا توقف کنید. در آخر با یک فایل صوتی روبرو می شوید که می توانید آن را پخش کنید ، به رایانه منتقل کرده و به صورت آنلاین بایگانی کنید. برنامه های شخص ثالث زیاد است ، اما تلفن شما احتمالاً برنامه ضبط رایگان خاص خود را دارد.

آیفون اپل شامل یک برنامه یادداشت صوتی است و بارگیری برنامه Google Recorder برای Android از فروشگاه Google Play رایگان است. سامسونگ ضبط کننده صدای خود را در بسیاری از تلفن های گلکسی خود قرار داده است ، اما همچنین آن را در فروشگاه های برنامه های Galaxy و Google ارائه می دهد.

آیا برای دستور دادن – یا نوشتن سخت به یک منشی شخصی نیاز دارید؟ تلفن شما می تواند کلمات گفتاری شما را به متن تبدیل کند. کافیست در صفحه کلید یا نوار جستجو به دنبال یک نماد میکروفون بگردید ، روی آن ضربه بزنید و شروع به صحبت کنید تا کلمات خود را در صفحه مشاهده کنید

هنگامی که متن های طولانی مانند پیام ایمیل یا بخشهایی از رمان خود را در یک برنامه پردازش کلمه تعیین می کنید ، باید علائم نگارشی را با نام خود بخوانید. به عنوان مثال ، برای شروع یک پاراگراف جدید ، “دوره” را بگویید یا جمله “جدید” را بگویید.

ویژگی تبدیل متن به گفتار ممکن است به طور پیش فرض روشن یا خاموش باشد ، بنابراین تنظیمات خود را بررسی کنید. سایت اپل یک راهنما برای استفاده از ویژگی دیکته در دستگاه های خود دارد ، همانطور که گوگل برای سیستم Android خود (و برنامه Gboard برای iOS). Bixby با دستورالعمل های موجود در وب سایت سامسونگ ، از ویژگی های خاص خود حکایت می کند.

یک کلیپ صوتی صدای دنیای شما را به اشتراک می گذارد. اگر در حال حاضر نمی توانید بنویسید ، ارسال صدا نیز می تواند مفید باشد ، اگرچه دستیار شما می تواند پیام متنی را نیز دریافت و ارسال کند.

برای ارسال یک کلیپ صوتی به برنامه Apple Messages ، روی نماد موج صدا در جعبه پیام ضربه بزنید و نگه دارید و فیلم خود را ذخیره کنید. قبل از ارسال می توانید پیش نمایش کنید. (برای صرفه جویی در فضا ، کلیپ های صوتی دو دقیقه پس از گوش دادن به طور خودکار حذف می شوند ، مگر اینکه گزینه ذخیره را انتخاب کنید.)

برنامه Google Messaging برای Android پیام های صوتی را به روشی مشابه ارسال می کند: برای ضبط ویدیوی ارسال ، فقط روی نماد میکروفون در مکالمه خود ضربه بزنید. توجه داشته باشید که اگر پیامی را به سیستم عامل تلفن دیگری ارسال کنید ، ممکن است لازم باشد فیلم را در برنامه دیگری ذخیره کرده و فایل را به عنوان پیوست ارسال کنید.

پادکست ها جایگزین وبلاگ ها به عنوان وسیله ای برای بیان بسیاری از افراد شده اند. اگر به فکر شروع نمایش خود هستید ، به تجهیزات بسیار گران قیمت احتیاج ندارید. برنامه های رایگان یا ارزان قیمت مانند Spotify’s Anchor ، ضبط کننده صوتی Podbean و Spreaker Studio برای Android و iOS ابزار ضبط و ویرایش را مستقیماً روی تلفن شما و همچنین بسترهایی برای انتشار و توزیع پادکست شما ارائه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *