پله ای روی نردبان نیست که شما را از نفرت محافظت کند


بسیاری از مهاجران آسیایی تحصیلات بالاتری نسبت به بومیان آمریکا دارند ، به همین دلیل عمدتا به همین دلیل در بالای نردبان درآمد مستقر می شوند. در عین حال ، آسیایی های پایین پله از سطح تحصیلات پایین تری برخوردار هستند.

در نزدیک به دوازده مکالمه هفته گذشته با محققان ، فعالان و مورخان ، ناراحتی و غم و اندوه از این نقطه شکست کاملاً روشن بود – و همچنین تشخیص این که چگونه دو مسیر حرفه ای برای مهاجران آسیایی در این کشور به وضوح از هم جدا شده اند.

تاریخ آسیا-آمریکا داستان پیچیده ای است. رستوران داران و ماساژورانی که در محاصره های پایتخت سرمایه گذاری کرده اند وجود دارند ، اما در مدارس نخبگان نیز افرادی موفق حضور دارند که با شغلی جبران شده فارغ التحصیل می شوند. غالباً یک نسل از مهاجران در مشاغل خدماتی ، نسل بعدی مبارزان شرکت ها را پرورش می دهد. در این مرحله ، با افزایش جمعیت ، گروه ها بیش از پیش از یکدیگر جدا می شوند.

پس از یک تابستان اعتراضات عدالت نژادی و افزایش آگاهی از جنبش Black Lives ، کارگران شرکت های رنگارنگ ، از جمله آسیایی ها ، برای رسیدن به برابری و شمولیت که به فرهنگ تحت سلطه سفیدها خاتمه می یابد ، فشار می آورند. کارگران در اسپا و آرایشگاه های ناخن حتی فکر این موضوع را ندارند. آنها در برابر هوی و هوس مشتری های سفید خود آسیب پذیر ترند. در کشوری که قبلاً توسط سیاست ، دین و درآمد تقسیم شده است ، جامعه ای در درون خود تقسیم شده است.

اما همه گیری آنفلوانزای کونگ ، زبان بیگانه هراسی است که توسط رئیس جمهور دونالد ج. ترامپ ، که جرم نفرت را به بیماری مهلک و بقیه لیست چیزهایی که آمریکایی های آسیایی باید از آن در سال گذشته بترسند ، اضافه می کند ، ممکن است به تدریج مردم را دور هم جمع کند.

سال گذشته ، گزارش شده است كه جنایات نفرت علیه افراد با نژاد آسیایی در نیویورك از سال 2019 833 درصد افزایش یافته است. گزارش شده است كه تقریبا 3800 حادثه نفرت ، از صدا زدن تا حمله ، علیه جزایر آسیایی-آمریکایی و اقیانوس آرام متوقف شده است. که داده های سال گذشته را جمع آوری کرده است. (ممکن است تعداد بیشتر باشد زیرا همه حوادث گزارش نشده است.) 68 درصد این حوادث توسط زنان گزارش شده است.

با فوران این کشور از صحنه های معروف تیراندازی های دسته جمعی در آتلانتا ، به ویژه قتل هایی که ممکن است به دلیل نژاد و جنسیت آنها علیه مردم هدف قرار گرفته باشد ، برخی از محققان مرگ پیشین را یادآوری کردند. در سال 1982 ، وینسنت چین ، آمریکایی از چین ، در هنگام افزایش تنش بر سر تسلط ژاپن بر بازار خودرو ، توسط دو مرد سفیدپوست مورد ضرب و شتم قرار گرفت. قاتلانی که اصرار داشتند این حمله انگیزه نژادی نداشته باشد ، به سه سال آزادی مشروط محکوم شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *