نقد و بررسی: در «ساخته شده برای عشق» او نمی تواند آن را از ذهنش بیرون بیاورد


کریستین میلیوتی ادعا می کند که یک شخصیت خاص به طرز عجیبی دارد: زنی که از دام علمی تحریف شده فرار می کند. در اپیزود “آینه سیاه” “USS Callister” وی توسط رئیس شرور خود در یک شبیه سازی برنامه ریزی شد. در پالم اسپرینگ سال گذشته ، او و اندی سامبرگ تعجب کردند که چگونه می توانند از چرخه زمانی که آنها را در چرخه شرور رام-کام Marmot گرفتار کرده است ، رها شوند.

در “ساخته شده برای عشق” ، یک کمدی ساده و ناخوشایند از فناوری ، کنترل و نورپردازی که سه قسمت اول آن روز پنجشنبه از شبکه HBO Max می رسد ، حلقه در ذهن او است.

همانطور که در جسمی است. همانند ایمپلنت ها. مثل یک میکروچیپ.

هیزل گرین (Milioti) این نسخه سخت افزاری ناخواسته را از همسرش ، بایرون گوگول (بیلی مگنوسن) ، که شرکت فناوری برتر دنیا را اداره می کند ، دریافت کرد. (احساس راحتی کنید و با اولین صدای واکه در Gogol بازی کنید.) آنها به مدت 10 سال در یک قفس طلاکاری شده – یا بهتر بگوییم یک مکعب طلاکاری شده ، یک محیط واقعیت مجازی به نام هاب ، جدا از دنیای نامرتب ، با آب و هوای کاملاً عالی و یک دلفین که در استخر بازی می کند.

و برای 10 سال ، بایرون فداکارتر شد. خیلی اختصاص داده شده اختصاص داده شده “اجازه دهید همسرتان ارگاسم های ثبت شده خود را به صورت بیومتریک بررسی کند” سرانجام ، او تصمیم می گیرد که او و فناوری او را آنقدر عمیق دوست داشته باشد که او و او “Users One” محصول جدید عشق ورزیدن خود شوند که زوج ها را به شبکه های عصبی دو نفر تبدیل می کند که مغز آنها به صورت دیجیتال متصل است. دیگر هیچ راز ، سو mis تفاهم و افکار شخصی وجود ندارد.

چه کسی آن را می خواهد؟ ممکن است بپرسید ، سوال “ساخته شده برای عشق” مطرح می شود ، اما به طور کامل پاسخ نمی دهد. به خاطر تاریخ ، مهم این است که بایرون آن را می خواهد ، و هازل قطعاً نمی خواهد. این او را وادار می کند که مکعب ، جنون و فرار اجباری را با بایرون از پشت کره چشمش تماشا کند. (معلوم شد که او فقط تراشه او را کاشته است ، نه خودش: “من ابتدا باید دفتر خاطرات شما را می خواندم تا ببینم آیا می توانم به شما اجازه دهم که مقاله من را بخوانید.)”

بر اساس رمانی به همین نام توسط آلیس ناتینگ ، فیلمنامه نویس و تهیه کننده سریال ، “خلق شده برای عشق” به عنوان یک هجو اکشن بازی می شود ، که احتمالاً مقدمه دلهره آور آن را ایجاد می کند – پدرسالاری و تکنو اتوپیاییسم به عنوان دو طرف یک تراشه – راحت تر بیایید پایین تر از یک درام واقعی است. (کریستینا لی از “کشور جستجو” وحشتناک مجری برنامه است ؛ از دیگر تهیه کنندگان می توان به پاتریک سامرویل از دیوانه Netflix اشاره کرد که او با او روحیه تیره و تار دوستی دارد.)

در اینجا ، استعاره ها هرگز مانند سطح انگشتان دو دست بایرون و هزل ، که یادآور دستبندهای کوچک است ، خیلی پایین سطح نیستند. و هنگامی که هزل از پدر بیوه خود ، هرب (ری رومانو) کمک می گیرد ، متوجه می شود که وی با یک عروسک جنسی – متاسفم ، “یک شریک مصنوعی” – به نام دیان ، به یک همکاری متعهدانه پیوسته است. رابطه یک طرفه آنها انعکاس همان چیزی است که بایرون سعی دارد هیزل ، یک ماشین همسر را تبدیل کند ، اما به طور عجیبی لطیف و محترمانه است.

«ساخته شده برای عشق» به سختی خوب است و داستان محتاطانه فناوری آن بارها در آینه سیاه و جاهای دیگر گفته شده است. اما بازیگوشی و سرگرم کننده ای است ، و به اندازه کافی حرکت می کند تا با تکان دادن بسیاری از احتمالات خود کنار بیاید. در میان آنها این س ofال وجود دارد که چرا هازل ، که به عنوان یک بدگمان موذی و باهوش به تصویر کشیده می شود ، توسط بایرون ، که از زمان اولین ملاقات خود پرچم های قرمز کافی برای یک اسلالوم غول پیکر را پرتاب می کند ، از پا در خواهد آمد.

بازیگران کمک می کند تا این پایان یابد. میلیون ها نفر با جذابیت و انیمیشن چشم های او تقریباً کاملاً بی نظیر از نوع رام-کام هستند. (او به عنوان شخصیت اصلی در “How I Met Your Mother.” در تلویزیون ظاهر شد.) اما او با زیرکی در داستانهایی نقش آفرینی می کند که انتظارات را از بین می برد. هازل او برای لاما حیله گر ، وحشی و ساردونیک است با نگاهی گذشته به زندگی زناشویی او در مرکز ، تقریبا می توانید صدای جیغ زدن او را پشت لبخند 10،000 واتی خود بشنوید.

در همین حال ، رومانو ممکن است یکی از معدود بازیگرانی باشد که می توانید با یک اسباب بازی جنسی انسان نما که در لباس همسر مرده اش می پوشد ، در رختخواب تصور کنید ، اما با این وجود بیننده را به فکر بیندازد: “می دانید ، به نظر پیچیده می رسد. مردی که چندین مورد را تجربه کرده است لکه های خشن “

و مگنوسن ، با توجه به گسترده ترین نقش های اصلی ، حسادت بایرون را از دامنه خارج می کند. بایرون که از اکثر روابط انسانی ناتوان است ، همه توانایی های عاطفی خود را بر روی هیزل متمرکز کرده است ، هم از سر اشتیاق و هم از انگیزه بازی ، تا بالاترین امتیاز را برای ازدواج خود در تمام دوران کسب کند. او شخصیت هر دو شوهر سرزنش گای و پسر حسود فنی است و به وضوح ارتباط بین این دو نوع را نشان می دهد.

او همچنین رقت انگیز است زیرا می تواند یک میلیاردر با قدرت های خداگونه باشد. او به هازل التماس می کند: “من تنها کسی هستم که در واقع تو را دوست دارم!” “عینی!”

اما این میلیوتی است که به نیم فصل اول (من چهار قسمت از هشت قسمت را دیده ام) هجوم آدرنالین خود را می دهد. “خلق شده برای عشق” ضربه وحشتناکی به پوست پوست است ، که تحمل بالایی برای پوچ نیاز دارد. دلیل سفر هزل از یک زن بازداشت شده به یک قهرمان اکشن مصمم است که در داستان عاشقانه شخص دیگری قهرمان نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *