نسل جدیدی از Wi-Fi برای تقویت شبکه خانگی شما


Keerti Melkote ، بنیانگذار Aruba ، یک شرکت Hewlett Packard Enterprise که محصولات Wi-Fi را برای مشاغل ارائه می دهد ، نظریه دیگری ارائه داد. وی گفت ، بیشتر دستگاه های خانه من باید تراشه هایی داشته باشند که آنها را با Wi-Fi 6 سازگار کند. فقط حدود یک چهارم دستگاههای متصل به اینترنت من آنها را دارند.

این نتایج کاهش وزن نبود. اما خبر خوب این بود که با استفاده از Wi-Fi 6 ، متوجه تغییرات ظریف در سراسر خانه ام شدم.

از یک طرف ، بلندگوهای هوشمند آمازون من اکنون پاسخگو تر هستند. در اتاق خواب من از الکسا می خواهم یک جفت لامپ متصل به اینترنت را کنترل کند. در روتر قدیمی ، وقتی گفتم “الکسا ، چراغ ها را روشن کن” ، تقریباً دو ثانیه تأخیر داشت تا چراغ ها روشن شوند. الان کمتر از نیم ثانیه است.

من با MyQ متوجه چیزی مشابه شدم که به من اجازه می دهد از یک برنامه تلفن هوشمند برای کنترل درب گاراژ خود استفاده کنم. قبل از آن بعد از فشردن دکمه چند ثانیه صبر کردم تا در باز شود. اکنون انتظار کسری از ثانیه است.

تماس های ویدئویی من نیز واضح تر از قبل هستند و اتصال آنها به زمان کمتری نیاز دارد.

این نشان می دهد Wi-Fi 6 یک سرمایه گذاری بلند مدت است. هرچه دستگاه های متصل به اینترنت در سال های آینده بیشتر وارد خانه های مردم شوند ، مزایای آنها بیشتر آشکار می شود.

آقای ملکوت گفت: “این زمان می برد ، اما پیشرفت ها واقعی خواهد بود.”

از بین دو روتر Wi-Fi 6 که آزمایش کردم ، Eero Pro 6 را انتخاب کردم. 150 دلار ارزان تر از Netgear Orbi است و هر دو روتر در تست های من به یک اندازه سریع بودند. راه اندازی Eero نیز ساده تر بود.

اما چه کسی باید خرید کند؟

تجربه من نشان می دهد افرادی که در پنج سال گذشته روتر خریداری کرده اند بعید است بلافاصله شاهد پیشرفت های چشمگیر باشند ، بنابراین هیچ عجله ای برای ارتقا وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *