نحوه استفاده از فناوری آماده سازی سفر در هنگام شیوع ویروس کرونا


وقتی تدارکات ورود و خروج را فهمیدید ، تکالیف بیشتری خواهید داشت. انتظار نداشته باشید که رستوران های فرودگاه یا آفتابگردان مورد علاقه شما به درستی کار کنند. قبل از ترک خانه ، وب سایت فرودگاه خود را بررسی کنید تا ببینید چه چیزی در نزدیکی ترمینال شما باز است. اگر گزینه های شما کم است ، غذا را بسته بندی کنید. به همین ترتیب ، وقتی به مقصد رسیدید ، حتماً وب سایت های مربوط به رستوران ها و سایت های توریستی را که امیدوارید ساعتها از آنها بازدید کنید ، بررسی کنید. صنعت جهانگردی از حالت عادی فاصله دارد.

برای نرمتر کردن سفر ، ممکن است شرکت های هواپیمایی از مسافران بخواهند گذرنامه واکسیناسیون ارائه دهند ، اسناد دیجیتالی که واکسیناسیون آنها را اثبات می کند. شرکت های هواپیمایی برنامه های بهداشتی موبایل از جمله CommonPass ، ICC AOKpass ، VeriFLY و برنامه سفر انجمن حمل و نقل هوایی بین المللی را آزمایش کرده اند تا اطمینان حاصل شود که مسافران می توانند داده های سلامتی خود را به روشی ایمن و قابل تأیید ارائه دهند.

اکثر برنامه ها از نظر تئوریک به شرح زیر عمل می کنند: اگر در یک مرکز پزشکی واکسینه شوید ، برنامه برای بازیابی اطلاعات شما به پایگاه داده آن مرکز متصل می شود. سپس این برنامه یک کد QR را بارکد دیجیتال بارگیری می کند تا بررسی کند آیا واکسن تزریق شده است یا خیر. سپس می توانید این بارکد را در پیشخوان ورود به فرودگاه ، دروازه پرواز یا کنترل مهاجرت نمایش دهید.

آقای هارتولد گفت: هنوز تعداد زیادی پاسپورت واکسن در هوا برای استفاده گسترده وجود دارد. خطوط هوایی ، آژانس های دولتی و خطوط مسافرتی همچنان برنامه های کاربردی را آزمایش می کنند تا مشخص کنند کدام محصول قابل اطمینان ترین و آسان ترین استفاده است. اگر کشورهای مختلف مردم را ملزم به بارگیری برنامه های مختلف گذرنامه کنند ، ممکن است اوضاع آشفته شود و بسیاری از آزمایش ها با شکست روبرو شوند. گذرنامه های واکسن همچنین بحث سیاسی شدیدی را درباره قانونی بودن نیاز به داده های شناسایی دیجیتال برای واکسنی که قرار است داوطلبانه باشد ، آغاز کرده است. (دولت بایدن گفت که بر اسناد واکسیناسیون اجباری یا پایگاه داده واکسن فدرال اصراری نخواهد داشت.)

بنابراین در حال حاضر بهترین کاری که می توانیم با پاسپورت واکسن انجام دهیم هیچ چیز نیست. هنوز داده های خود را در هیچ یک از برنامه ها بارگذاری نکنید – اما وقتی زمان سفر است ، وب سایت شرکت هواپیمایی خود را برای به روزرسانی گذرنامه واکسن بررسی کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.

بقیه مقدمات سفر فناوری شما تقریباً همان چیزی خواهد بود که قبل از Covid بود. برای برداشتن سیم کارت خود ، یک باتری اضافی ، کابل های شارژ و یک پایه ایمنی بسته بندی کنید. سپس موارد زیر را انجام دهید:

قفل تلفن خود را باز کنید. برای کار با سیم کارت های دیگران باید قفل تلفن شما باز شود. بسیاری از تلفن های هوشمند جدید به طور پیش فرض قفل باز می شوند ، اما برای تأیید اینکه دستگاه شما با سایر مخابرات بی سیم کار می کند ، باید با شرکت مخابراتی خود تماس بگیرید.

سیم کارت شخص دیگری را بخرید. اگر به خارج از کشور سفر می کنید ، می توانید با استفاده موقت از طرح تلفنی خارجی ، از پرداخت هزینه های گران رومینگ بین المللی به اپراتور خود جلوگیری کنید. هنگامی که به مقصد می رسید ، معمولاً می توانید سیم کارت را در فرودگاه یا فروشگاه تلفن همراه بخرید و آن را در تلفن خود وارد کنید. همچنین می توانید قبل از سفر سیم کارت را بصورت آنلاین سفارش داده و به خانه تحویل دهید. (برخی از تلفن های هوشمند جدید با eSIM کار می کنند ، که در اصل یک سیم کارت دیجیتال است تا یک برنامه تلفن جداگانه اضافه کند. من تجربه های مختلفی از جمله eSIM را داشته ام که وقتی به مقصد رسیدم فعال نمی شوند ، بنابراین سیم کارت فیزیکی را ترجیح می دهم).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *