ممکن است QD-OLED سامسونگ برای سرقت رعد و برق OLED ال جی بیاید


در آن زمان ، هنگامی که نمایشگرهای OLED کمتر شناخته شده بودند ، KN55S9C منحنی سامسونگ اولین و تنها تلاش برای تلویزیون OLED بود. فقط کافی است بگوییم که غول کره جنوبی راهی متفاوت را در پیش گرفته است که در نهایت به تلویزیون های QLED خود با یک نقطه کوانتومی منتهی می شود.

سامسونگ پس از راندن QLED در ذهن مصرف کنندگان ، در یک “اختلاف عقیده” (گاهی سرگرم کننده) LGED را با OLED معامله کرد. و با توجه به اینکه ال جی پیشروترین تولید کننده نمایشگرهای OLED برای تلویزیون است – تقریباً هر مارک OLED در محدوده خود نمایشگر را از LG خریداری می کند – و منظره فن آوری تلویزیون در نبرد بین نمایشگرهای نقطه کوانتوم و OLED متراکم می شود.

اما چرا وقتی می توانید یکی از بهترین ها را با هم ترکیب کنیم ، دو فناوری رقیب بهترین تأثیر را از یک نیروی مقاومت ناپذیر بر روی یک جسم ساکن ایجاد می کنند؟

این اساساً هدف QD-OLED است.

یک نوار کناری کوتاه در مورد QD-OLED چیست – یا حداقل آنچه در مورد آن شناخته شده است. فرض بر این است که QD-OLED با سطوح سیاه و کنتراست صفحه های OLED با حداکثر میزان روشنایی (روشنایی) ترکیب می شود که از هر مصرف کننده OLED موجود در حال حاضر برتر است.

اگر این صدا مانند Mini-LED پس بله ، وجود دارد صدا مشابه است ، اما احتمالاً نیازی به راه حل برای کم نور شدن این تلویزیون ها نخواهد داشت. از نظر تئوری ، QD-OLED می تواند تمام مزایای QLED را داشته باشد – روشنایی ، طیف گسترده ای از رنگ و حجم رنگ – هموار با کنتراست ، کنترل سطح کم نور شدن سطح پیکسل و زاویه دید گسترده OLED و به طور بالقوه هیچ یک از معایب (احتباس تصویر).

از سال 2019 چیزهای زیادی در مورد QD-OLED نوشته شده است ، و حتی زمانی که Samsung Display 10.9 میلیارد دلار برای تولید صفحه نمایش در تاسیسات تولید ویژه خود برای Q1 هزینه کرد ، سامسونگ الکترونیک – خانه بازوی تلویزیون Visual Display – جالب بود.

با این حال ، به نظر می رسد سامسونگ الکترونیک حداقل پذیرای فناوری است. آخرین اخبار کره جنوبی نشان می دهد که سامسونگ دیسک در آستانه ارائه نمونه اولیه ترکیبی QD-OLED است. با استناد به گزارش های سال 2020 ، پاناسونیک و سونی هر دو علاقه مند هستند – دو مشتری LG Display که می توانند به طور بالقوه جهش کنند ، سونی گفت که در حال بررسی یک صفحه نمایش بازی QD-OLED است. فعلاً این را در شایعات بنویسید.

با این حال ، در حالی که نقشه راه برای QD-OLED نسخه ای در سال 2022 ارائه می دهد ، هیچ کس هنوز نباید از خود سبقت بگیرد. حتی شایعاتی درباره نمایشگر QNED وجود دارد ، بنابراین هنوز چیزی تضمین نشده است.

عامل کاهش دهنده دیگر این است که نمونه های نمونه بر روی صفحه نمایش Samsung Display ظاهراً به دلیل روشنایی کم (روشنایی) رد شده اند. با توجه به مراحل (برخی ممکن است بگویند پیاده روی بسیار بهتر) OLED در این زمینه ، اخیراً پیشرفت صورت گرفته است. پانل پیشرو Master OLED HDR نسخه حرفه ای پاناسونیک از روشنایی متوسط ​​و پیک بالایی برخوردار است (اوج آن زیر 1000 نیت است). در حالی که گفته می شود پنل OLED LG Evo میزان روشنایی را 20٪ افزایش می دهد (فکر کنید آن را لهجه های بهتر و HDR روشن تر از روشن تر است) بطور کلی تصویر) هیچ یک از این OLED ها آن چیزی نیستند که شما “مقرون به صرفه” می نامید.

همچنین گفته می شود که سامسونگ الکترونیک بازده بیشتری می خواهد و با توجه به اینکه گزارش ها حاکی از آن است که مرکز تولید Q1 در حال حاضر 30000 بستر 8.5 Gen (یا پانل) در ماه دارد ، LG Display با 140،000 Gen 6.5 بستر در ماه کار می کند. فاصله ای وجود دارد که باید قبل از عملی شدن QD-OLED طی شود.

از همه مهمتر ، QD-OLED هنوز در پشت پرده است در حالی که OLED روی صحنه بازی می کند. در سال 2020 ، OLED به پایین ترین قیمت خود رسیده است. نمایشگرهای 48 اینچی OLED به بازار عرضه شده و OLED را به گزینه ای برای فضاهای کوچکتر تبدیل کرده و ال جی نیز با این تصور که OLED A1 موانع ورود را برای تحریک پذیرش توده کاهش می دهد ، در دامنه قیمت نیز تهاجمی تر خواهد شد. چه کسی می گوید هزینه تلویزیون QD-OLED چقدر است؟ با توجه به منطقه درجه یک بازار که به دنبال آن است ، حدس می زنم که در دسترس نباشد.

این کجا ما را ترک می کند؟ احتمالاً در انتظار است. اگر سامسونگ با QD-OLED ادامه دهد و آنها به سطح عملکرد مورد انتظار دست پیدا کنند ، دستکش ها در جنگ برای برتری تلویزیون بین دو غول الکترونیکی کره جنوبی واقعاً کنار گذاشته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *